Rychlé odkazy

Kontakt

na petiční výbor:

Mgr. Ivan Cinka

(zmocněnec petičního výboru)

Zapova 1366,
256 01 Benešov

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS
(Rich Site Summary).
RSS čtečka
Stop církevním restitucím | Fakta a argumenty

Fakta a argumenty

Největší zločin pravice jsou církevní restituce

(24.9.2013)

Výňatek z rozhovoru s bývalým předsedou Poslaneckého klubu KSČM a kandidátem do Poslanecké sněmovny PČR za KSČM za Kraj Vysočina Ing. Pavlem Kováčikem.

 Co považujete za největší propadák pravicové Nečasovy vlády?
V podstatě všechno. Největší zločin jsou církevní restituce, zadluží i budoucí generace. KSČM je přesvědčena o tom, že po volbách by se mělo vypsat referendum o pokračování zákona o církevních restitucích. Chtěli jsme, aby se občané k této věci vyslovili před tím, než sněmovna zákon schvalovala. Nebylo nám popřáno ani sluchu. Chceme tedy, aby se referendum uskutečnilo dodatečně – každý zákon, který je přijat, může být také zrušen.
 
Jako šlápnutí vedle se také ukázala pravicí prosazená důchodová reforma s jejím druhým pilířem. A také rozbití sociálního systému převodem výplat sociálních dávek na úřady práce. Dodnes to nefunguje... Ať sáhnu, kam sáhnu, všude průšvih. Dalším z největších propadáků byly tupé škrtací tendence, které nejenže srážely životní úroveň lidí zejména s nízkými a středními příjmy, ale podrážely i jakékoli šance na rozvoj ekonomiky, na nastartování růstu.
Autor: Marie Kudrnovská
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena