na petiční výbor:
Mgr. Ivan Cinka
(zmocněnec petičního výboru)
Vystoupení poslankyně Poslanecké sněmovny PČR Marty Semelové při projednávání 1. čtení vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 7. 2. 2012
Vystoupení poslance Stanislava Grospiče v rámci 1. čtení vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi v Poslanecké sněmovně PČR.
Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 7. 2. 2012
Vystoupení poslance Poslanecké sněmovny PČR Jiřího Dolejše v rámci 1. čtení vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 7. 2. 2012
Vystoupení poslance Miroslava Grebeníčka při projednávání vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi v rámci jeho 1. čtení v Poslanecké sněmovně PČR.
I. Doktrinální a politické názory na účel a povahu církevního jmění, z nichž vycházela jeho konkrétní právní úprava, vykrystalizovaly v rakouské části Rakousko-Uherské monarchie v druhé polovině šedesátých a v první polovině sedmdesátých let 19. století.
Říká se, že církev svatá je věčná. Dvacet let pro ni není žádná doba, zatímco pro nás, smrtelníky, je to zhruba čtvrtina života. Čtvrtinu našeho života katolická církev čekala na vhodnou vládu, která bude připravená uzavřít s církví kšeft.
Vystoupení poslance Poslanecké sněmovny PČR Vladimíra Koníčka v 1. čtení projednávání vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
Zdroj: 33. schůze PS PČR, dne 3. 2. 2012