předchozí1-1011-2021-28 další

Požadovaný majetek církvím nikdy nepatřil!

8.8.2012 | Autor: Marta Semelová

Vystoupení poslankyně Poslanecké sněmovny PČR Marty Semelové při projednávání 1. čtení vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.

Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 7. 2. 2012

Lidé, utáhněte si opasky, aby vaše peníze mohli dostat církevní hodnostáři!

8.8.2012 | Autor: Stanislav Grospič

Vystoupení poslance Stanislava Grospiče v rámci 1. čtení vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi v Poslanecké sněmovně PČR.

Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 7. 2. 2012

Proč se nediskutovalo o jiných variantách „církevních restitucí“?

8.8.2012 | Autor: Jiří Dolejš

Vystoupení poslance Poslanecké sněmovny PČR Jiřího Dolejše v rámci 1. čtení vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.

Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 7. 2. 2012

Církve už zapomněly, co říkaly v roce 1991?

8.8.2012 | Autor: Miroslav Grebeníček

Vystoupení poslance Miroslava Grebeníčka při projednávání vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi v rámci jeho 1. čtení v Poslanecké sněmovně PČR.

Zdroj: 33. schůze PS PČR dne 3. 2. 2012
Přístupy KSČM k církevním restitucím

6.8.2012 |
Současná církevní, ale i většinová politická reprezentace se snaží veřejnosti vnutit představu, že církve vytvářely v této zemi po dlouhá staletí především vlastní prací ohromné hodnoty, které jim byly po únoru roku 1948 zcizeny. Z toho důvodu považují za logické, že jim bude v současnosti majetek restituován a od roku 1990 činí v této oblasti konkrétní kroky....

Právně historická expertiza Univerzity Karlovy v Praze právního postavení tzv. katolického církevního majetku

6.8.2012 |

I.     Doktrinální a politické názory na účel a povahu církevního jmění, z nichž vycházela jeho konkrétní právní úprava, vykrystalizovaly v rakouské části Rakousko-Uherské monarchie v druhé polovině šedesátých a v první polovině sedmdesátých let 19. století.

Proslov Lenky Procházkové 6.7. 2012 na Václavském náměstí

7.8.2012 |

Říká se, že církev svatá je věčná. Dvacet let pro ni není žádná doba, zatímco pro nás, smrtelníky, je to zhruba čtvrtina života. Čtvrtinu našeho života katolická církev čekala na vhodnou vládu, která bude připravená uzavřít s církví kšeft.

Zákon o vyrovnání s církvemi a historická pravda

7.8.2012 | Autor: Vladimír Koníček

Vystoupení poslance Poslanecké sněmovny PČR Vladimíra Koníčka v 1. čtení projednávání vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.

Zdroj: 33. schůze PS PČR, dne 3. 2. 2012
předchozí1-1011-2021-28 další